KOUČINK


CO JE KOUČINK?

Je to vysoce efektivní metoda vedení rozhovoru mezi koučem a klientem, při němž dochází k odstranění bariér za účelem kvalitnějšího využití osobního potenciálu a následnému zlepšení požadovaného výkonu. Dobrý koučovací rozhovor zvyšuje u klienta důvěru ve vlastní potenciál, vede k uvědomění si širších souvislostí problému a umocňuje odpovědnost za vlastní rozhodnutí.

  A teď to trochu rozebereme!

    Cíl je váš, zdroje jsou vaše, cesta je vaše, výsledky jsou vaše. 

  Proto jsou pro vás změny, které u mě vymyslíte, přitažlivé a hlavně dlouhodobě udržitelné. Pro rady a návody můžete do knihovny nebo na školení, pro inspiraci pro život však musíte do vlastního nitra. U koučování platí - čím více do něj dáte, tím dál se dostanete.

  A k čemu mi tedy bude kouč, když je to vlastně celé o mně? To stejné přece zvládnu sám/sama doma. 

  Pokud to zvládnete, tak vám gratuluji a přeji vám, ať se vám stejně dobře daří i nadále! Jestli však máte za sebou více pokusů o změnu nebo zlepšení a nepodařilo se vám uspět tak, jak byste si přáli, potom je pro vás koučink jako stvořený. Možná jste se zasekli na tom, že přesně nevíte, co chcete, možná, že vám chybí motivace. Mohly vám chybět dovednosti, trpělivost nebo celkový nadhled na věc. Často i všechno výše zmíněné máte, ale chybí vám finální jiskra, která zažehne a odpálí ohňostroj realizace vašich vizí. 

  Koučové jsou tady proto, abyste mohli přemýšlet nahlas a postupně si tak udělat ve svém tématu jasno. Také závazky vyřčené před někým jiným mají větší váhu, než když si je řeknete jen sami pro sebe. 

  Kouč je dobrý k tomu, abyste na své cestě měli někoho, kdo se o ni zajímá, kdo vám připomene, k čemu jste se odhodlali, kdo podpoří vaše úsilí, podrží vás, když se nebude dařit (aniž by vás kritizoval) a bude s vámi do nekonečna hledat nová a nová řešení šitá na míru. Už teď vám můžu říct, že z každého sezení odejdete plní energie pustit se do práce na sobě - a že vás to bude bavit! 

  Vyzkoušejte světovou metodu v Novém Jičíně!